Tarnowskie Centrum Kultury / Edukacja / PracOFFnia / PracOFFnia - Tworzenie toreb ekologicznych - Decoupage na tkaninie - Pracownia TCK, 03-04.03.12

PracOFFnia - Tworzenie toreb ekologicznych - Decoupage na tkaninie - Pracownia TCK, 03-04.03.12

PracOFFnia - Tworzenie toreb ekologicznych - Decoupage na tkaninie - Pracownia TCK, 03-04.03.12

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w WARSZTATACH TWORZENIA TOREB EKOLOGICZNYCH – DECOUPAGE NA TKANINIE, które odbędą się 3 i 4 marca 2012 roku.

Powoli miejmy nadzieję zima nas opuści i zaczną się wiosenne porządki, kiedy można odkurzyć wiele dawno zapomnianych, nieużywanych przedmiotów i dać im drugie życie. A świetnie do tego będzie można wykorzystać zdobyte na warsztatach umiejętności pracy w technice decoupage.

Własnoręczne tworzenie unikatowego dzieła, to ciekawe doświadczenie, z którego czerpie się ogromną przyjemność. Na najbliższych warsztatach z cyklu PracOFFnia, będzie można wykonać jedyną w swoim rodzaju ekologiczną torbę, która będzie służyć każdego dnia i noszona będzie z dumą bo wykonana nakładem własnej pracy.
Decoupage, to serwetkowa metoda dekoracyjna. Za pomocą techniki decoupage'u można udekorować niemal każdą powierzchnie i tym samym nadać zwykłemu przedmiotowi z naszego otoczenia, niecodzienny wygląd i indywidualny charakter. Można w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić przedmioty z terakoty, drewna, ceramiki, szkła, metalu czy plastiku. Ta technika nadaje się również do zdobienia tkanin i pod tą postacią będzie można ja poznać na warsztatach.

 

Nazwa „decoupage” powstała w XX wieku i pochodzi z języka francuskiego. W dosłownym tłumaczeniu znaczy tyle, co wycinanka. Wycinanki z papieru są układane we wzór, a następnie przyklejane na wcześniej pomalowaną lub odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Technika tradycyjna zakłada pokrycie udekorowanego przedmiotu 30-40 warstwami lakieru, które są szlifowane, aż do uzyskania nieskazitelnej gładkości. Papierowe wzory mogą być również przyklejane pod szkłem lub naklejane w taki sposób, aby tworzyły trójwymiarowe obrazki. Przez wszystkie lata decoupage ewoluował tworząc nowe techniki. Dzięki pełnemu wachlarzowi możliwości, ta wspaniała sztuka daje niemal nieograniczone pole działań, oferując wiele godzin twórczej pracy i przyjemności, a jej efekty są oszałamiające.

 

Na warsztaty tworzenia toreb ekologicznych – decoupage na tkaninie zapraszamy osoby, które ukończyły 16 lat, a odbędą się one 3 i 4 marca br. według harmonogramu:

 

Grupa I - 3 marca (sobota) - godz. 16.00-19.00

 

Grupa II - 4 marca (niedziela) - godz. 13.00-16.00

 

Koszt udziału w warsztatach to 40 złotych.

Zapisy od 20 lutego 2012 roku, w godzinach 15.00 – 18.00 (tylko pierwszego dnia), w pozostałe dni, w godzinach 10.00 – 18.00. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc jest ograniczona.

PracOFFnia635
projekt i wdrożenie: www.ladnestrony.net