Tarnowskie Centrum Kultury / Scena / Jazz / MAREK NAPIÓRKOWSKI TRIO - KONKUBINAP + WARSZTATY - Piwnice TCK, 03-04.03.12

MAREK NAPIÓRKOWSKI TRIO - KONKUBINAP + WARSZTATY - Piwnice TCK, 03-04.03.12

MAREK NAPIÓRKOWSKI TRIO - KONKUBINAP + WARSZTATY - Piwnice TCK, 03-04.03.12

Marek Napiórkowski, jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów jazzowych, wystąpi w Tarnowie promując swoją trzecią płytę pt. "KonKubiNap”. Skład zespołu tworzy trzech niezwykłych muzyków – absolutna czołówka polskiej sceny jazzowej: gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad.

Nowy materiał jest mieszanką żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych, lirycznych ballad. Oprócz bardzo różnorodnych stylistycznie kompozycji autorstwa lidera zespołu pojawiły się także utwory klasyków Jazzu, Johna Coltrane’a i Jaco Pastorius’a. Album „Konkubinap” został nagrany (jesień 2010) podczas koncertów grupy w klubach jazzowych w kilku miastach Polski i udowadnia, że zespół Napiórkowskiego to muzycy z samej jazzowej czołówki.

 

Koncert Marek Napiórkowski Trio „KonKubiNap”

3 marca 2012 r. (sobota), godz. 19.30, Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)

Bilety: 30 zł (15 zł – uczestnicy warsztatów)

Sprzedaż biletów od 20.02.2012 r.

 

Warsztaty muzyczne (gitara, bas, perkusja)

4 marca 2012 r. (niedziela), godz. 10.00, Tarnowskie Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5)

Warsztaty jednodniowe, czas trwania: 2 x 90 min. Koszt uczestnictwa w warsztatach: 30 zł.

Zajęcia poprowadzą:

Gitara – Marek Napiórkowski

Gitara basowa/kontrabas – Robert Kubiszyn

Perkusja – Cezary Konrad

Zapisy na warsztaty prowadzone będą od 20.02..2012 r.

 

O płycie „Konkubinap”:

"Jeden z najlepszych gitarowych–jazzowych krążków w tegorocznej ofercie, bez podziału na kontynenty, to dzieło rodzime, niezastąpionego Marka Napiórkowskiego i jego kompanów" - napisał Piotr Iwicki ("Jazz Gazeta").

"Trójca złożona z muzyków z samych szczytów rankingowych gra wyśmienicie, brzmi nie mniej świetnie i do tego jeszcze koncertowo" - ocenił najnowszą płytę Napiórkowskiego Maciej Karłowski.

 

O muzykach:

Marek Napiórkowski:

Artysta nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami sceny polskiej (m.in. z Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Ścierańskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańko i Dorotą Miśkiewicz) i z gwiazdami światowego jazzu (m.in. z Patem Methenym, Richardem Boną, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Ivanem Linsem, Klausem Doldingerem). "KonKubiNap" to trzecia solowa płyta gitarzysty, po "Nap" (2005) i "Wolno" (2007). Cztery razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem Full Drive, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i własnymi projektami.

Robert Kubiszyn to gitarzysta basowy i kontrabasista, mający na koncie współpracę min. z Adamem Pieronczykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Kubiszyn grał również na dwóch poprzednich płytach Napiórkowskiego.

Cezary Konrad to znany perkusista, nieprzerwanie od roku 1992 uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top czasopisma "Jazz Forum". Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert.

konkubinap635
projekt i wdrożenie: www.ladnestrony.net