Tarnowskie Centrum Kultury / Scena / PAKAdemia - I Festiwal Kabaretowy w Tarnowie / Laureaci PAKAdemii - I Festiwalu Kabaretowego w Tarnowie

Laureaci PAKAdemii - I Festiwalu Kabaretowego w Tarnowie

Laureaci PAKAdemii - I Festiwalu Kabaretowego w Tarnowie

18 lutego 2012 zakończył się I Festiwal Kabaretowy w Tarnowie - PAKAdemia, zorganizowany przez Tarnowskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. W ciągu trzech dni trwania Festiwalu na dwóch scenach (Piwnice TCK, Kino Marzenie) wystąpili muzykalni ŁOWCY.B i NEO-NÓWKA oraz krakowska grupa AD HOC, skupiająca twórców kabaretowych z takich grup jak PUK, Kaloryfer, Ucho, Róbmy Swoje, Który, Grupa Rafała Kmity. Jak przystało na Festiwal, nie zabrakło również konkursu, do którego przystąpiły kabarety CZESUAF, DNO, ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ oraz stand-up'erzy: Paweł Reszela i Kacper Ruciński.

Podczas konkursu w sali kina Marzenie kabareciarze zaprezentowali swoje najlepsze i najnowsze skecze, w tym obowiązkowo jeden dotyczący Tarnowa, a ich zmagania oceniało Jury w składzie: Maria Czubaszek, Tomasz Kapturkiewicz, Witold Pazera.

Werdykt Jury:

I Miejsce i 3000 zł - Kacper Ruciński
II Miejsce i 2500 zł - Kabaret CZESUAF
III Miejsce i 2000 zł - Kabaret ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ
IV Miejsce i 1500 zł - Paweł Reszela
V Miejsce i 1000 zł - Kabaret DNO

Ponadto, Festiwalowi towarzyszyły warsztaty improwizacji kabaretowej prowadzone przez kabaret PUK, wystawa rysunków satyrycznych Andrzeja Mleczki, spotkanie wokół książki Marii Czubaszek.

Pakademia na facebook: znajdziecie tam foto i video relacje z Festiwalu

Na zdjęciu Kacper Ruciński, Laureat I Miejsca konkursu kabaretowego. Fot. Paweł Topolski

TOP_4937

 

projekt i wdrożenie: www.ladnestrony.net