Tarnowskie Centrum Kultury / Film

Film

rolki635

W najbliższym czasie:

Cinemarzenie - Dobre kino w Marzeniu

LOGO_CINEMARZENIE_635

Są z Polski, ale działają aktywnie zagranicą. Są pewne siebie i swojego filmowego głosu. Każda z nich jednak mówi w innej tonacji i w innej sprawie podnosi krzyk. Od dłuższego czasu są na językach wielu mediów i ma to związek nie tylko z premierami ich najnowszych filmów. Mowa tu o Szumowskiej, Holland i Antoniak, które staną się bohaterkami kolejnych spotkań w cyklu Cinemarzenie.

 

 

26.02.12 > "Całkowite zaćmienie"

zac

Głośny film Angnieszki Holland z brawurową rolą Leonardo Di Caprio. Opowieść o burzliwej i niejednoznacznej przyjaźni dwóch słynnych francuskich poetów: Artura Rimbaud i Paula Verlaine'a.

 

Tarnowskie Centrum Kultury podejmuje w swojej działalności temat edukacji filmowej realizując ją przez imprezy o takim charakterze, starając się rozszerzać informację o różnych dziedzinach sztuki filmowej.

Wśród takich imprez na przestrzeni lat lat znalazły się m.in.: pokazy Video-Art, prezentacje pod hasłem "Nowe Kino", przegląd "Adaptacje Filmowe Marka Hłaski", "cykl filmów o sztuce pod hasłem "Ekspresjonizm i ekspresjoniści", przegląd "Wielcy komicy kina", przegląd filmów Wojciecha Hasa, Przegląd Twórców Kina Niezależnego "Pakamera", prezentacja wybranych filmow Andrzeja Wajdy, wieczory filmowe. W ostatniuch latach TCK również prezentowało kino offowe w cyklu "CinemaOFF".

Wiele walorów edukacyjnych miały również cykle "Wieczór Konesera" czy "Premiera Miesiąca" oraz warsztaty filmowe i animacji dla dzieci i młodzieży. W przeciągu ostatnich lat działalności TCK zainteresowaniem cieszyły się trzy edycje "Akademii Filmowej". To cykle wykładów dotyczących historii kina, przedstawiające sylwetki współczesnych mistrzów kina, film polski czy zawody filmowe, o których opowiadali kursantom tacy twórcy filmowi jak: Zygmunt Konieczny, Jacek Lipski, Ryszard Janikowski, Jerzy Stuhr, Cezary Harasimowicz czy Adam Sikora.

TCK organizowało również imprezy skierowane do dystrybutorów filmowych, takie jak Film ProExpo, które były swoistym zjazdem dystrybutorów działających na terenie Polski, prezentując swoją ofertę przedstawicielom kin z całego kraju.

Od kilku lat z powodzeniem, raz w miesiącu, w ramach jednorazowych czwartkowych seansów w cyklu "Czwarty Ekstra Film" w sali kina Marzenie przedstawiane były filmy o wybitnych wartościach artystycznych. Od jesieni 2010 czwartkowe projekcje zostały zamienione na cotygodniowe niedzielne spotkania i projekcje w ramach nowego cyklu: CINEMARZENIE - Dobre kino w Marzeniu.

Do najważniejszej jednak imprezy filmowej organizowanej przez Tarnowskie Centrum Kultury zaliczyć należy coroczny festiwal wybranych polskich filmów fabularnych Tarnowską Nagrodę Filmową, która na stałe wpisała się w kalendarz największych tarnowskich imprez kulturalnych oraz w kalendarz krajowych festiwali filmowych. Ideą przewodnią festiwalu jest prezentacja i promocja dorobku polskiej kinematografii.

FILM635
projekt i wdrożenie: www.ladnestrony.net